Από την Υποδιεύθυνση Ασφάλειας Σερρών σχηματίσθηκε δικογραφία σε βάρος δύο 17χρονων γυναικών
καθώς από την έρευνα προέκυψε ότι ενεργώντας από κοινού τον Δεκέμβριο του 2018, διέρρηξαν οικία στις Σέρρες και αφαίρεσαν κοσμήματα συνολικής αξίας 500 ευρώ. Το ίδιο διάστημα παραβίασαν ακόμη δύο οικίες, χωρίς να καταφέρουν να αφαιρέσουν οτιδήποτε. Επίσης σχηματίσθηκε δικογραφία σε βάρος 41χρονης και 48χρονου για παραμέληση εποπτείας ανηλίκου.