Υπέβαλε σήμερα στον νέο Υπουργό Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων, κύριο Μάκη Βορίδη, την παραίτησή του ο Πρόεδρος του ΕΦΕΤ, κύριος Χρόνης Πολυχρονίου, μαζί με τις ευχές του για καλή επιτυχία στο έργο του, χωρίς να παραλείψει βεβαίως τις ευχαριστίες του στον απερχόμενο Υπουργό, κύριο Σταύρο Αραχωβίτη. Ο κύριος Πολυχρονίου, στο μήνυμα της παραίτησής του, ευχαριστεί θερμά, εκτός των εργαζομένων του ΕΦΕΤ για την άψογη συνεργασία που είχαν, τις συναρμόδιες Υπηρεσίες Ελέγχου Τροφίμων, τις εγχώριες επιχειρήσεις τροφίμων, τους Έλληνες καταναλωτές και τους ανθρώπους των Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης για την πολύ καλή συμπεριφορά τους απέναντι στον Φορέα. Ο ΕΦΕΤ θα συνεχίσει να υπερασπίζεται την ασφάλεια των τροφίμων στη χώρα μας, τα συμφέροντα των καταναλωτών, καθώς και τη σχέση εμπιστοσύνης των πολιτών και των επιχειρήσεων στην ελληνική αγροτική διατροφή.
Σχετικές δημοσιεύσεις
-
Τρώγοντας ολόκληρα τα μικρά ψάρια μειώνουμε τον κίνδυνο θνησιμότητας και εμφάνισης καρκίνου
Μια νέα μελέτη από την Ιαπωνία υποδεικνύει τα οφέλη που έχει η κατανάλωση των μικρών ψαριών στην υγεία... -
Ιός Δυτικού Νείλου – Στις Σέρρες ο πρώτος θάνατος – Τι λένε οι ειδικοί
Το πρώτο θανατηφόρο κρούσμα του ιού του Δυτικού Νείλου για την περίοδο μετάδοσης 2024 στην Ελλάδα καταγράφηκε στην Περιφερειακή Ενότητα Σερρών. Το... -
Παιδί, διαδίκτυο και καλοκαίρι – Πόση ώρα μπορεί να περνά το παιδί μπροστά στην οθόνη – Πώς επιβάλλονται όρια
Οι νέες τεχνολογίες και το διαδίκτυο είναι μέρος της ζωής όλων μας και ιδιαίτερα σε ό,τι...