Στον καθαρισμό, συμμετείχαν δυο οχήματα της Υπηρεσίας Καθαριότητας, τα οποία, σε σύντομο χρονικό διάστημα, κάλυψαν όλη την έκταση της Πλατείας.
![](https://cosmosnews.gr/wp-content/uploads/2019/09/IMG_3324-840x630.jpg)
Είναι το ξεκίνημα μιας διαδικασίας για την καθαριότητα της πόλης, η οποία εντάσσεται σε μια απ’ τις βασικές προτεραιότητες της νέας Δημοτικής Αρχής για έναν όμορφο Δήμο.
Στόχος της Δημοτικής Αρχής, είναι ο καθαρισμός αυτός να επεκταθεί σε ολόκληρο το Δήμο και ναεπαναλαμβάνεται σε τακτά χρονικά διαστήματα, ούτως ώστε να επιτευχθεί ο σταδιακός καλλωπισμός του τόπου μας.