2-2 ΠΑΟΚ ΑΓΙΑΞ video

Με μια μέτρια απόδοση και με ένα δύσκολο αντίπαλο ο Παοκ δεν κατάφερε να κερδίσει τον ΑΓΙΑΞ μέσα στην καυτή και γεμάτη από φίλους του ΤΟΥΜΠΑ. Υπήρξαν μερικά εκρηκτικά δεκάλεπτα κυρίως μετά το 30 του πρώτου μέρους, αλλά μετά το τέλος του ημιχρόνου ο ΠΑΟΚ κατέβηκε πιο επιφυλακτικός ,για να κρατήσει το αποτέλεσμα και αυτό του κόστισε .

Ο ΑΓΙΑΞ με την πίεση που άσκησε στην επίθεση κατάφερε να ισοφαρίσει και να μετατοπίσει το παιχνίδι στο δικό του τρόπο παιχνιδιού με αρκετές επιθέσεις και πρωτοβουλίες γύρω από την περιοχή του ΠΑΟΚ που στο δεύτερο μέρος κυρίως αμύνθηκε. Η ομάδα του ΠΑΟΚ δεν έδειξε να κυκλοφορεί σωστά την μπάλα,οι παίκτες δεν υποστήριζαν κυρίως στο κέντρο και την επίθεση σωστά ο ένας τον άλλο. Ανύπαρκτα και τα σουτ από τους παίκτες του ΠΑΟΚ στο δεύτερο μέρος,σε αντίθεση με τα σουτ των φιλοξενουμένων.Ο ΠΑΟΚ δεν πίστεψε ότι μπορούσε να κερδίσει ακόμη και με ένα μεγαλύτερο αποτέλεσμα από το 2-1 και τελικά ο ΑΓΙΑΞ ισοφάρισε σε 2-2. Έντονη και μέχρι και το τελευταίο λεπτό,η παρουσία του κόσμου του ΠΑΟΚ ,που δεν σταμάτησε να ενισχύει τους παίκτες.