La Liga – Απογοητευτική η Μπαρτσελόνα, έμεινε στο «μηδέν» με την Κάντιθ

Νέα γκέλα για την Μπαρτσελόνα. Στον αγώνα του Ισπανικού πρωταθλήματος με την Κάντιθ έμεινε 0-0 ενώ οι «μπλαουγκράνα» ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Ντε Γιονγκ.

Η Μπαρτσελόνα είχε την κατοχή της μπάλας αλλά δεν μπόρεσε να διασπάσει την άμυνα της Κάντιθ η οποία ήταν απειλητική στις αντεπιθέσεις. Το πρώτο ημίχρονο έληξε 0-0 με την πίεση να είναι φανερή στους ποδοσφαιριστές της Μπαρτσελόνα.

Η κατάσταση έγινε χειρότερη για τους «μπλαουγκράνα» μέσα σε ένα πεντάλεπτο, με τον Ντε Γιονγκ να δέχεται αρχικά κίτρινη κάρτα στο 60ο λεπτό και πέντε λεπτά αργότερα να αποβάλλεται από τον αγώνα. Η Κάντιθ πήρε… θάρρος απέναντι στην Μπαρτσελόνα των 10 ποδοσφαιριστών και προσπάθησε για την νίκη, με το 0-0 να παραμένει ως το τέλος.

Η Μπαρτσελόνα πλέον βρίσκεται στην7η θέση με 9 βαθμούς, 7 πίσω από την πρωτοπόρο Ρεάλ, ενώ η Κάντιθ είναι στην 14η με 6 βαθμούς.